Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

V Evropě byl objeven nový kmen viru HIV

Na světě existují dva typy viru HIV: HIV-1 a HIV-2. Vir HIV-2 se na světě vyskytuje méně, než HIV-1, který stojí za většinou onemocnění AIDS, což znamená selhání obranyschopnosti organismu.

Vir HIV-1 se dělí na tři subtypy označující se velkými písmeny abecedy. Prvním subtypem je subtyp M, který má na svědomí světové pandemie, dalšími subtypy jsou O a N, které jsou vzácné a velmi ojedinělé.

Virologický tým z Francie identifikoval nový kmen viru HIV typu 1, který má na svědomí většinu případů onemocnění AIDS. Výzkumníci si nejprve mysleli, že by nově objevený kmen mohl patřit ke subtypu O, ale po důkladné analýze jeho genomu bylo zjištěno, že jde o zcela nový subtyp. Vědci proto tento kmen viru HIV-1 nazvali subtyp P.

Tento nový subtyp HIV-1 byl zjištěn u ženy, která pochází z Kamerunu, ale nyní žije v Paříži. Další podrobná analýza viru HIV, kterým byla žena nakažena, ukázala, že zjištěný subtyp viru HIV má geneticky blíže k viru SIV, který se vyskytuje u goril, než k běžným kmenům viru HIV, kterými jsou nakaženi lidé.

Virus HIV-1 je spojen s virem selhání imunity u šimpanzů, ikdyž gorilí SIV může být u zrodu skupiny N. Odborníci tak došli k závěru, že nově objevený subtyp P, způsobující selhání imunity u goril, se přenesl na člověka a mezi lidmi se dál rozšiřuje.

Kamerunská žena je zatím jedinou osobou nakaženou novým subtypem viru HIV-1, ale vědci očekávají, že se tento subtyp objeví i v dalších případech. Pacientce, u níž byl zjištěn nový druh, se daří dobře. Byla jí nasazena odpovídající léčba, kterou velmi dobře snáší.

Zdroj: AP, Foto: gpaumier, Flickr, Creative Commons

Onload

3 názory ke článku

14. 06. 2013 v 10:38Off-line Somerone  (36/180/80)
Příroda se brání proti přelidnění, nic jiného. Teď je na nás lidech, jak se budeme chovat v otázce sexu. Jestli bezpečně nebo jako zvířata. Lidi totiž nechají vše přežít a zachraňují každý život. Nedávno jsem četl, že kočka odvrhla své kotě, protože se jí narodily 2 hlavy. Prostě instinktem ví, že něco není jak má být a je to předurčeno k zániku. My na to máme své ústavy... Co dodat? Nic
Souhlasím - 9   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
06. 08. 2013 v 21:18Off-line Why  (40/183/110)
Somerone: dle mého názoru - evropské ústavy, včetně Listiny základních práv a svobod jsou důkazem rozvoje humanity vyspělého světa. Humanita je něco, co je veskrze lidské a tudíž přirozené. Kdybych rozvinul Tvou úvahu o správnosti zavržení odlišných, oslabených nebo bezmocných jedinců (dáno přírodou), asi bych došel až k ústavám muslimským (opírajících se o Šáriu), které tvrdí, že gayové jsou nepřirozeným výskytem a jako takoví nemají na světě místo. Ergo: Pokud kočka zavrhne mládě, je to přirozené...pokud se člověk snaží zachránit druhého člověka (bez ohledu na okolnosti a diagnózy), je to také přirozené.
24. 05. 2014 v 22:55Off-line Matthewko  (28/182/85)
človek má narozdiel od mačky rozum, inteligenciu , a preto , je normálne že človek si uvedomuje , že aj nenormálny má právo na život mačku a človeka nemožno porovnávať , a ešte je iné narodiť sa z dvomi hlavami , a iné je byť gay , lebo gay može okrem zakladania rodiny robiť všetko a byť pre spoločnosť prínosom , dvojhlavá mačka pre spoločnosť teda prínosom naozaj nebude :)
Přihlas se a okomentuj článek. Ještě nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload