Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu NaKluky.cz s užitím cookies souhlasíte. Další informace
Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Zapomněl jsi heslo?
Onload

Sestry Věčné Radosti pokračují v misi: „Pokud dojde k diskriminaci gayů, vyrazíme na ministerstvo“

Sestry Věčné Radosti se v létě staly oficiálním spolkem. V Česku působí od roku 2014, ale jejich historie se píše už od roku 1979, kdy vznikly jako mezinárodní organizace. Dobrovolníci po celém světě postupně zakládali uskupení, která se věnovala prevenci HIV, LGBTQ tématům a rovnoprávnému postavení gay, lesbických, bisexuálních a trans lidí ve společnosti. Lidé patřící do jednotlivých řádů si malují obličeje bílou barvou připomínající smrt v důsledku onemocnění AIDS a doplňují je ostatními barvami, které naopak symbolizují radost život.

Světový den boje proti AIDS v prosinci nebo srpnový Prague Pride zdobí nepřehlédnutelné Sestry Věčné Radosti, které rozdávají kondomy a vybírají peníze pro neziskové organizace. V loňském roce se český řád složený ze dvou Sester rozrostl o dvě nové Sestry i strážce a aktivity Sester začaly být vidět častěji. 

Do té doby aktivisté v problematice HIV/AIDS, dva z nich žijící s HIV (Michael a Lukáš), postupně poznávali, jak moc mohou v roli Sester přitahovat pozornost a vzbuzovat zájem. „Reagovali jsme na sociálních sítích a webu, vydávali prohlášení a snažili se udržovat činnost řádu alespoň v on-line prostředí,“ říká Michael Jettmar, který se stal předsedou spolku. Ten se na loňském Prague Pride od zakladatelů řádu dozvěděl, že pokud dojde k diskriminaci, nebo omezování lidských práv, je čas na Sestry. Je potřeba se nebát a vyrazit třeba na ministerstvo.

Sestry Věčné Radosti

Foto: Sesty Věčné Radosti

„Chtěli jsme také vydávat osvětové letáky s informacemi a potřebovali jsme finance formou grantu, který byl určen pro neziskové organizace. Proto jsme se rozhodli, že založíme spolek,“ dodává Jettmar. Jejich cílem kromě vlastních projektů spolupráce s dalšími spolky a organizacemi. Kamkoliv totiž Sestry přijdou, přitahují pozornost.

Titulní foto: Sestry Věčné Radosti

Onload

2 názory ke článku

29. 11. 2017 v 11:34On-line Vlado2  (57/180/80)
Dovoluji si doplnit:
Dle zákonů ČR k založení spolku stačí tři porthlé mírně gramotné baby schopné zvolit bohulibý název, na internetu okopírovat potřebné dokumenty a odeslat je na správné místo. Cestou se ještě musí zastavit ve spořitelně a založit účet - nic víc.
Tento spolek je poměrně mohutný; z článku vyplývá 2+2+1 (= celých 5).
Účel založení je i v tomto případě křišťálově jasný (viz text): ... potřebovali jsme finance formou grantu, který byl určen pro neziskové organizace ...
A máme na světě další pijavici.
30. 11. 2017 v 15:05Off-line Bluefox  (33/198/93)
Hurá, další (ne)ziskovka...
Přihlas se a okomentuj článek. Ještě nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload
Onload
OnloadOnload
Copyright 2011–2020 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload