Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Petr Dolínek z ČSSD: „Souhlasím s manželstvím pro gaye a lesby“

Petr Dolínek z ČSSD je další poslanec, který aktivně podporuje kampaň Jsme fér, která se snaží prosadit manželství pro všechny. Zeptali jsme se ho proto, proč se podepsal pod návrh manželství pro gaye a lesby a jak se k této otázce staví dnešní sociální demokracie.

Proč jste se rozhodl podporovat gaye a lesby aby mohli uzavírat manželství?

Jde o mé hodnotové přesvědčení, které je ale v souladu s dlouhodobými hodnotami sociální demokracie. Jsem proti jakékoli diskriminaci. V případě manželství gayů a leseb jde navíc o záležitost, která absolutně nepoškozuje nikoho jiného. Pouze dává gayům a lesbám stejná práva, jaká mají heterosexuálové.

Nebýt tehdy ČSSD, tak možná ani nemáme registrované partnerství. Myslíte, že i tentokrát možná významným dílem přispějete legalizaci manželství pro všechny?

Věřím, že ano. Samozřejmě ale máme nyní pouze 15 poslanců, musí se tedy přidat i kolegyně a kolegové z jiných stran.

Je podpora LGBT+ lidských práv spíše politicky prospěšná, anebo se jedná o agendu pro takříkajíc silné osobnosti? V České republice volí levici spíše starší generace, které nejsou takovým změnám příliš naklonění

Rozhodně nejde o populistické téma. Máte pravdu, že zejména starším voličům musím své kroky vysvětlovat. Mně to ale nevadí. Jsem přesvědčen, že jde o správnou věc. A to jim také říkám.

Mladí sociální demokraté a Idealisté silně podporují manželství pro gaye a lesby. Do jaké míry mají vliv na rozhodování poslanců ČSSD?

Téma manželství gayů a leseb je téma, které společnost rozděluje, a také v ČSSD na něj panují různé názory. ČSSD je ale opravdu demokratickou stranou, kde se o věcech živě diskutuje. Každý má právo na názor. Mladí lidé jsou obecně více liberální, to platí jak v ČSSD, tak v celé společnosti.

Pokud někteří poslanci nesouhlasí s manželství pro gay a lesbické párům, co je k tomu často vede? Jsou to obavy z adopcí, které jsou ale u nás v ČR v podstatě už dávno legalizovány – narážím teď na první český registrovaný gay pár, který si osvojil dítě.

V případě tohoto tématu narážíme na odlišný názor části veřejnosti, včetně části našich voličů. To je jeden z argumentů. Zaznívají i názory, že je zde registrované partnerství, takže proč nyní manželství. Já to vnímám tak, a taky to všem říkám, že když se gayové a lesby cítí diskriminováni, tak je správné jim touto cestou pomoci.

Titulní foto: ct24.ceskatelevize.cz

Autor článku je gay aktivista, jenž se věnuje zkoumání právního a politického postavení LGBT komunity nejen u nás, ale i v celém světě.
Onload

3 názory ke článku

19. 03. 2019 v 22:00Off-line Sailing  (41/188/95)
Pan Dolínek ať si prvé řadě protrhá to obočí, prosíííím.
08. 08. 2019 v 19:37Off-line x421  (17/177/53)
k***t jeden :D
03. 04. 2020 v 12:15Off-line jaryn20  (55/-/-)
Největší dobytek z ČSSD
Přihlas se a okomentuj článek. Ještě nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload
Onload
OnloadOnload
Copyright 2011–2021 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload