Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Americké křesťanské skupiny dotují anti-LGBT+ propagandu v Evropě

Několik křesťanských skupin z USA mělo podle informací deníku Pinknews.co.uk v poslední době finančně podpořit anti-progresivní kampaně v Evropě, včetně podpory LGBT+ lidských práv.

Investigativní novináři pracující pro server OpenDemocracy, kteří se zaměřili na financování činnosti 12 ultrakonzervativních organizací, došli k jednoznačnému závěru, že dané skupiny jenom na kampaně proti LGBT+ a potratům v evropských zemích utratili až 51 milionů dolarů, což je přibližně 1,2 miliardy korun.

Za zmínku stojí, že daná uskupení mají přímé vazby na administrativu amerického prezidenta Donalda Trumpa. Například Alliance Defending Freedom (ADF) a Focus on the Family obdržely jednu z dotací přímo od Ministerstva školství USA. Informovala o tom ProPublica v roce 2017. Americká ministryně školství Betsy Devosová se z tohoto důvodu bude muset vyjádřit, jaký je její skutečný postoj k LGBT+ studentům a studentkám, a zda tedy podporuje jejich diskriminaci.

ADF se nechala slyšet, že jejím hlavním cílem je především ochrana svobody projevu, a že nehodlá zveřejňovat jména svých dárců v zájmu ochrany jejich bezpečí a osobního života.

„Žádná skupina jakéhokoliv zaměření by se neměla snižovat k tomu, že bude zneužívat finance z pochybných zdrojů k podkopávání evropských hodnot založených na svobodné diskuzi a liberální demokracii,“ poslanec Alyn Smith ze Skotské národní strany.

ADF měla podle investigativních novinářů v letech 2012–2016 ztrojnásobit své roční výdaje, které se pohybovaly až v řádu 2,6 milionu dolarů za rok. Sama ADF má pobočky v několika evropských městech, včetně Bruselu a Štrasburku, kde sídlí Evropský parlament. ADF je mimo jiné také na černém seznamu nenávistných skupin podle monitoringu organizace Southern Poverty Law Center právě kvůli své anti-LGBT ideologii.

Jednou ze zemí, kde byla ADF velmi aktivní, je například Rumunsko, v němž se v říjnu 2018 konalo referendum o ústavním zakotvení manželství jako svazku muže a ženy, které ztroskotalo na nízké účasti. Více, než rok před hlasováním, v dubnu 2017 se ADF spolupodílela na konferenci k „referendu o rodině“ na půdě rumunského parlamentu v Bukurešti spolu s tamní skupinou Coalition of Family.

Co je Světový kongres rodin a proč je anti-LGBT?

Světový kongres rodin (World Congres of Families - WCF) byl založen v roce 1997 po setkání dvou ruských sociologů Anatolije Antonova a Viktora Medkova a amerického historika Allana Carlsona, prezidenta illinoiské organizace Howard Center for Family, Religion and Society.

Samotná skupina má největší vliv v regionu východní Evropy. V roce 2012 vydala WCF protestní nótu podepsanou zástupci 120 konzervativních a náboženských představitelů proti záštitě festivalu Prague Pride ze strany amerického velvyslance v Česku. Předseda Akce D.O.S.T. Michal Semín se tehdy během svého projevu při příležitosti kontraakce nesoucí se pod názvem „Obrana hrdosti normálních lidí“ zaštiťoval nejen podporou těchto skupin.

V roce 2013 vedla WCF úspěšnou kampaň proti festivalu gay pride v srbském hlavním městě Bělehradu. Srbský přístup k LGBT+ lidským právům se tehdy setkal s odsouzením ze strany generálního tajemníka Rady Evropy Thorbjørna Jaglanda.

WCF měla sehrát také významnou roli při přijímání ruského zákona proti „LGBT+ propagandě“ v roce 2013. V reakci na výsledky investigace OpenDemocracy řekl skotský poslanec Alyn Smith, že vliv amerických konzervativních skupin je jedním z výzev, se kterými se bude muset současná evropská demokracie vypořádat.

14 skupin, které byly podrobeny analýze OpenDemocracy jsou:

 1. Acton Institute for the Study of Religion and Liberty, Michigan
 2. Alliance Defending Freedom, Arizona
 3. American Center for Law and Justice, Virginie
 4. American Society for the Defense of Tradition, Family, Property (Foundation for a Christian Civilization), Kansas
 5. Billy Graham Evangelistic Association, Severní Karolína
 6. Billy Graham Evangelistic Association (BGEA MN), Severní Karolína
 7. Family Watch International (Global Helping to Advance Women & Children), Arizona
 8. Focus on the Family, Colorado
 9. Heartbeat International, Ohio
 10. Home School Legal Defense Association, Virginie
 11. Human Life International, Virginie
 12. International House of Prayer, Missouri
 13. Population Research Institute, Virginia
 14. The Leadership Institute, Virginia

Titulní foto: © Depositphotos.com/ra2studio

Autor článku je gay aktivista, jenž se věnuje zkoumání právního a politického postavení LGBT komunity nejen u nás, ale i v celém světě.
Onload

3 názory ke článku

06. 04. 2019 v 19:56Off-line Steve.D  (49/185/129)
Některé křesťanské skupiny se staví do role nepřátel LGBT komunity. Takový přístup k LGBT komunitě nemá ovšem se skutečným křesťanstvím nic společného. Je to cesta zpět a do pekla.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
11. 08. 2019 v 01:04Off-line Salmonela  (20/-/-)
Prohráli doma, tak se činí jinde. Koko*i.
11. 06. 2023 v 10:02Off-line PaulBrian  (51/180/72)
Kresťania nech zalezu do kostola a dajú už pokoj dosť na kradli a po zabijali ľudí
Přihlas se a okomentuj článek. Ještě nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload